FORUM POLICYJNE - TESTY DO POLICJI - REKRUTACJA DO POLICJI 2019 Strona Główna FORUM POLICYJNE - TESTY DO POLICJI - REKRUTACJA DO POLICJI 2019
Forum policyjne dla rekrutów. Aktualne Testy do Policji 2019

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko vs. policja
Autor Wiadomość
Artand

Wysłany: 2013-05-24, 09:07   Wojsko vs. policja

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad przystąpieniem do służb mundurowych. Co Waszym zdaniem jest lepsze, zawodowy żołnierz czy policjant?

WerOla169 

Wysłany: 2013-05-24, 12:08   

Być może jestem jeszcze młoda :mrgreen: ale osobiście wybiorę szkołę policyjną, moim zdaniem ta praca jest bardziej satysfakcjonująca :-)
Jeżeli nie udało by mi się dostać do wymarzonego liceum o profilu policyjnym, to bez chwili wahania spróbowałabym dostać sie do szkoły wojskowej
:lol:
Pzdr. :)

Bessuchim

Wysłany: 2013-05-24, 12:21   

Jak dla mnie policja głównie z tego względu, że nie wyślą Cię na wojnę :)

Tepateady70

Wysłany: 2013-05-24, 12:50   

Ale wojsko to nie tylko wojna :D Wybrałbym policję głównie ze względu na to, że cały czas mogę mieszkać ze swoją rodziną.

Edmis19

Wysłany: 2013-05-24, 21:41   

Zdecydowanie policja :D chyba nie znajdziesz tutaj żadnej osoby, która wybrałaby wojsko - nie to forum :D

1Frum3

Wysłany: 2013-05-25, 10:38   

Dokładnie, nie to forum :-P
Dla mnie policja jest bezpieczniejsza niż wojsko ;)

Byniek 

Wysłany: 2013-05-27, 20:31   

co do tego liceum policyjnego to mam kolezanke która bdb sobie radziła w takim liceum a do policji 2 raz juz nie udało się jej dostać :P a co do wojska a policji to według uznania i tu praca i tu :P tylko policja na miejscu a wojsko cały czas w miejscu nie będziesz siedział :P
MS Radom 03.07.2013 - ok
WZ Radom 02.08.2013 - ok
ABO Siedlce - 5.08.2013 - ok
PZP W-wa - ?

Kono

Wysłany: 2013-07-08, 20:29   

na temat wojska widzę że tutaj wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia... zależy jakie jednostki Cię interesują są jednostki bojowe szkolone typowo pod wysyłanie do stref wojennych, jest marynarka w której wypływasz na max tydzien a potem przez 3-4 mieś okręt stoi w stoczni... Powiem Ci tak wojsko to ciężki orzech do zgryzienia a dlaczego ?? bo po 12 latach moga Ci podziękować... to jest troche jak loteria albo Ci sie uda pójść na pzetkę i dostac kaprala albo nie. a w policji masz pewne to że Cie nie wywalą, za to w wojsku większa kasa na starcie ale znów w policji posiedzisz 3-5 lat to będziesz zarabiał więcej niż w wojsku to wszystko jest do przeanalizowania jak masz pytania odnośnie wojska to Ci mogę powiedzieć co i jak, pracuję w MW to wiem.

"Dla mnie policja jest bezpieczniejsza niż wojsko ;)" i tu się mylisz koleżanko bądź kolego... ale za dużo bym się musiał rozpisywać a mi się po prostu nie chce :)

"Zdecydowanie policja :D chyba nie znajdziesz tutaj żadnej osoby, która wybrałaby wojsko - nie to forum :D" - powiem Ci że ja bym wybral i wybrałem w sumie ale nie zostanę z powodów popieprzonych warunków z awansami i stabilnością pracy, jak MON się poukłada i zdecyduje czego chce to jest to o wiele lepszy kierunek niż policja na razie jest syf w rozporzadzeniach i innych dyrektywach MONowskich pod tym względem MSW bije MON. Chociażby największy bezsens to art. 41 że tylko szeregowy ma czekać na awans na st. szera 5 lat a potem kolejne 5 na kaprala ;)

mario591

Wysłany: 2013-07-30, 11:53   

No KONO dobrze pisze...jedyna konstruktywna odpowiedź w tym temacie. Ja też mogę się wypowiedzieć bo właśnie startowałem do WSOWL Wrocław...jest to szkoła wojskowa oficerska. Przedkładałem ją nad Policję ale niestety się nie dostałem bo stare wygi co zdawały już2 czy 3 raz wiedziały, ze bez stanaga (zaliczony egzamin z angielskiego = 100pkt) nie ma co podchodzić. W każdym razie Wojsko jest dużo lepsze....lepsze pensje..większy dodatek mieszkaniowy ..lub dają Ci za darmo mieszkanie służbowe..gdzie po ustaniu stosunku pracy muszą Ci wypłacić na każdego członka rodziny 60 tyś zł,,czyli jak masz żonę i dziecko i odchodzisz na emeryturkę i oddajesz mieszkanie to masz 180 tyś aby kupić inne :). Co do misji...fajne doświadczenie...nie jedziesz do Iraku czy Afganistanu..jest wiele misji stabilizacyjnych ..KOSOWO.. CZAD, itp....poza tym jeśli ktoś sie rozwija w wojsku...dba o podniesienie swoich umiejętności to nikt go z wojska po 12 latach nie wyrzuci. A po szkole oficerskiej ma się kontrakt na czas nieokreślony :). Poza tym będąc wojskowym nie masz zawalonych weekendów i innych świąt..no czasami służba się trafi ale nie jak w Policji. Ogólnie to choć dostałem się do Policji za rok znowu startuję do Oficerskiej szkoły Wojskowej !!!

Odpowiedz do tematu