FORUM POLICYJNE - TESTY DO POLICJI - REKRUTACJA DO POLICJI 2019 Strona Główna FORUM POLICYJNE - TESTY DO POLICJI - REKRUTACJA DO POLICJI 2019
Forum policyjne dla rekrutów. Aktualne Testy do Policji 2019

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zostać komisarzem w policji?
Autor Wiadomość
moraw11 

Wysłany: 2013-08-06, 15:47   Jak zostać komisarzem w policji?

Jestem laikiem i nie mam pojęcie gdzie iść po liceum żeby dążyć bycia w korpusie oficerów w policji. Jestem w liceum na profilu mat-chem-fiz ale wielu mówi ze profil w liceum nie ma znaczenia wielkiego w dążeniu do bycia policjantem. Często w telewizji widze młode twarze (około 30 lat) pod którymi pisze imie i nazwisko i stopień jakim jest komisarz. Bardzo chciałbym zostać komisarzem policji ale najlepiej takich który prowadzi sprawy zabójstw i takich poważniejszych spraw. Nie chciałbym być "krawężnikiem" ponieważ niezbyt mnie to interesuje. Wracając do tych młodych twarzy interesuje mnie jak szybko oni zdązyli przelecieć cały ranking stopni aż doszli do korpusu oficerów a przecież są młodzi. Gdzie po liceum trzeba iść do szkoły żeby kształcić sie w kierunku wyżej wymienionym. Czy po studiach od razu trzeba iść do szkoły oficerskiej czy dopiero przełożyony po jakimś czasie mnie wysyła?
Prosze o chronologiczne uszeregowanie szkół jadna pod drugą jakie mnie czekają żeby zostać komisarzem policji. Słyszałem również coś że trzeba studiować Bezpieczeństwo Narodowe żeby potem móc być policjantem ale sam już nie wiem jak to jest. Prosze o wyjaśnienie jak to jest z tym stopniem komisarza w policji.

czarna636 

Wysłany: 2013-08-06, 22:29   

Myślisz że to takie proste? Najpierw trzeba zostać ''krawężnikiem'' żeby móc dalej się piąć, moja znajoma policjantka też najpierw zaczynała od prewencji pomimo że miała ukończone dobre studia, życie nie jest takie proste!
13.12.2014- TWO & TSF Legionowo OK!

Byniek 

Wysłany: 2013-08-06, 22:33   

Po pierwsze to chyba około 30 lat nie da się zdobyć od razu komisarza :P no chyba że masz doktorat i dobre poparcie i awansujesz, po drugie jeżeli oglądałeś CSI i inne takie malanoskie seriale to od razu mogę Cie uprzedzić że to wszystko nie wygląda tak jak to pokazują w tv ;) krawężnikiem będzie każdy kto przejdzie proces rekrutacji bo każdego kierują do prewencji ;) co do szkoły to do oficerskiej żeby się dostać to będzie bardzo trudno moim zdaniem najlepiej jest iść do policji tam służyc i zaocznie robić studia awansować przynajmniej na aspiranta a później jeżeli będziesz miał zasługi i dobrego komendanta to wyslą Cie do szkoły ;) co do studiów to preferowane są kierunki "wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) o kierunku przydatnym dla służby w Policji
(prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne)"
MS Radom 03.07.2013 - ok
WZ Radom 02.08.2013 - ok
ABO Siedlce - 5.08.2013 - ok
PZP W-wa - ?

mario591

Wysłany: 2013-08-07, 21:10   

Aby dostać się do korpusu oficerów niezależnie czy to w wojsku czy policji musisz mieć ukończone studia wyższe. Inaczej możesz tylko być co najwyżej Aspirantem sztabowym...co i tak dla wielu pozostaje w sferze marzeń. No ale jeśli chodzi o oficerkę w policji to słyszałem, ze bardzo trudno. Bo po pierwsze...twój przełożony musi cię ci pozwolić, po drugie musi mieć jak coś dla ciebie etat a po trzecie musisz przejść testy aby się dostać a z tego co wiem..to dostają się tylko Ci co mają plecy w policji. Więc....spokojnie od razu nikt Komisarzem czy generałem nie został...potrzeba czasu, doświadczenia i ambicji. Dobrze, że wiesz czego chcesz bo wtedy jest łatwiej dążyć do celu. Wiec jak już cel masz to teraz rób wszystko aby go osiągnąć :). Polecam teraz ukończyć studia i przyłożyć się do jakiegoś języka obcego.

Odpowiedz do tematu